Piotr Krupa

Odważny Mężczyzna, Prezes Zarządu Kruk SA, wybrany przez EY Przedsiębiorcą Roku 2017

Piotr Krupa

Odważny Mężczyzna, Prezes Zarządu Kruk SA, wybrany przez EY Przedsiębiorcą Roku 2017

Biografia

Piotr Krupa jest współzałożycielem spółki, a od 2003 r. prezesem zarządu KRUK S.A. W 1996 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1997-2000 odbył aplikację sądową, a w latach 2000-2003 aplikację radcowską. Posiada też licencję detektywistyczną.

Karierę zawodową zaczął w 1997 r. jako wspólnik w „Kuźnicki i Krupa” s.c. Rok potem z kolegą ze studiów założył wydawnictwo prawnicze KRUK. Wkrótce dostrzegł niszę rynkową, która stała się fundamentem jego późniejszych osiągnięć biznesowych. Zmienił profil spółki i skoncentrował się na zarządzaniu masowymi należnościami.

Dziś jest prezesem i akcjonariuszem największej Grupy zarządzającej wierzytelnościami w Europie Centralnej, która prężnie rozwija się w Polsce, Rumunii, Czechach, Słowacji, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. W sierpniu 2016 r. wartość KRUK S.A. osiągnęła na giełdzie kwotę 1 mld dolarów.

W biznesie Piotr Krupa kieruje się mottem, które mówi, że: „Inspiracja i pasja zespołu sprawia, że niemożliwe staje się jedynie trudne”.  Niezwykle ważne są dla niego także wartości, które wdrożył w firmie i którymi kieruje się w swojej pracy zaszczepiając je jednocześnie swojemu zespołowi. Opierają się one na zasadzie szacunku zarówno do współpracowników, partnerów biznesowych i konkurentów, ale przede wszystkim do klientów, czyli osób zadłużonych.

Piotr Krupa wolny czas najchętniej spędza w gronie rodziny z żoną, dwoma synami i córką. W 2008 roku odkrył też pasję, która odmieniła jego samego i jego życie. Rozpoczął przygotowania do startu w długodystansowych zawodach triatlonowych „Ironman” (3,8 km pływania, 180 km jazda na rowerze i 42,2 km bieg maratoński). Od tego czasu wystartował w 7 imprezach z cyklu. W międzyczasie brał udział w biegach maratońskich w Pradze, Sztokholmie, Wrocławiu, a także w tych największych na świecie w Berlinie, Tokio, Nowym Jorku. Jest też zdobywcą najwyższych szczytów Afryki (Kibo w masywie Kilimandżaro) oraz Europy (Elbrusu w Rosji), a także francuskiego Mont Blanc czy południowoamerykańskiego Aconcagua.

Prelegent

Pewność siebie + samokrytycyzm = JUST DO IT!

20 Lis 2018
9:30 - 10:30
Sala balowa