e-point „Każdy jest w czymś mistrzem. Jak odkryć indywidualne talenty i wyzwolić motywację pracowników?”

20 Lis 2018
11:45 - 12:45
Sala zamkowa

e-point „Każdy jest w czymś mistrzem. Jak odkryć indywidualne talenty i wyzwolić motywację pracowników?”

Poruszymy zagadnienia: Co to jest TALENT  i czym się różni od MOCNEJ STRON. Jak się ma  talent do motywacji wewnętrznej? Jak sprawdzić czy dane środowisko pracy  jest dla mnie właściwe? Po co Managerowi znajomość talentów swoich i pracowników – co to daje w praktyce?

 

Co by się stało, gdybyśmy zaczęli studiować co w ludziach jest w porządku, zamiast skupiać się na tym, co jest z nimi nie tak?
Donald O. Clifton psycholog, twórca Clifton StrengthsFinder® (1924-2003)

W 2016 r zapoczątkowaliśmy w e-point program rozwoju talentów. Każdego pracownika zachęcamy nie tylko do zrobienia badania talentów Gallupa StrengthsFinder® (pozwala zidentyfikować 5 najsilniejszych talentów), ale również do indywidualnych sesji z trenerem mocnych stron. Dodatkowo organizujemy warsztaty synergii dla zespołów, które pozwalają ich członkom lepiej dzielić się zadaniami oraz rozumieć nawzajem swoje talenty. Równocześnie dbamy o to, by pracownik mógł znaleźć dla siebie w firmie takie miejsce, w którym jego talenty będą rozkwitać. Przekonaliśmy się, że awans pionowy nie zawsze stanowi optymalną ścieżkę rozwoju, dlatego zachęcamy do sprawdzania się w nowych rolach oraz poszerzania kompetencji o nowe obszary. W trakcie case study podzielimy się z Państwem naszymi doświadczeniami z blisko 2-letniej praktyki programu rozwoju talentów , chcemy Was zainspirować do spojrzenia na pracowników przez pryzmat ich talentów, pokazać jakie korzyści to przynosi i jakie wyzwania są z tym związane
https://www.e-point.pl/blog/dlaczego-warto-inwestowac-w-talenty
https://www.e-point.pl/kariera