AmRest „Spread Your Wings”, czyli Wszystko Jest Możliwe!

20 Lis 2018
11:45 - 12:45
Sala kolumnowa

AmRest „Spread Your Wings”, czyli Wszystko Jest Możliwe!

W 2016 roku AmRest w swojej ponad 20-letniej historii znalazł się w okresie gwałtownego wzrostu. W portfolio znajdowało się wówczas niemalże 1200 restauracji, składających się z takich marek jak Starbucks, KFC, Pizza Hut, czy Burger King. Cele firmy na kolejne lata przewidywały dwukrotny wzrost spółki, w tym akwizycja nowych marek i kolejne otwarcia.

Aby zrealizować tak ambitne plany w tak krótkim czasie, należało przede wszystkim odpowiednio przygotować załogę, oraz wykształcić liderów. Tym zadaniem miał zająć się zespół HR.

Globalny rozwój firmy na tak dużą skalę wydawał się być możliwy wyłącznie w oparciu o dobrze przygotowane programy rozwojowe i wysokiej klasy narzędzia wspierające. Pracownicy musieli otrzymać także jasno wytyczoną ścieżkę kariery, a proces zmiany (wzrostu) miał być łatwy do wdrożenia na pozostałych rynkach w Europie i Azji.

AmRest postanowił „obudzić” potencjał swoich liderów, tak by w krótkim czasie uzyskali kompetencje pozwalające przejąć im większą odpowiedzialność za kierowane procesy oraz umożliwić firmie ekspansję. W ten sposób firma zdecydowała się uruchomić autorski program zarządzania talentami „Spread Your Wings”. Dzięki niemu uczestnicy mieli okazję wyjść poza strefę własnego komfortu, co pozwoliło im na szybki rozwój. Po dwóch latach od wdrożenia Spread Your Wings, AmRest skutecznie realizuje swoją ambitną strategię.